Gündüz 10:30 Gece 24:00 0551 599 66 30

Sıcak Taş Masajı

Mercan Taş Masajı Hizmeti

Taş masajı alternatif bakım olarak değerlendirilirken sıcak taş masajı tarihi binlerce yıldan bu zamana uygulanmakta. Günümüzde ise ilk kez 1990 lı yıllarda masaj terapisti Mary Hanigan tarafından uygulanmaya başlamış olarak bilinmektedir.

Terapist Mary omuzunda oluşan incinmeyi giderebilmek için çeşitli yöntemler araştırırken ve özellikle ısının kaslar ve dokular üzerinde ne kadar olumlu ve rahatlatıcı etkiye sahip olduğunu da bildiği için volkanik taş bakımı uygulamaya başlamış ve neticesini almıştır. Sıcak volkanik taş masajı sıcak taşlar ile uygulanmaktadır ve bu masajı su içinde ısıtılarak bakıma hazır hale getirilen siyah renkteki pürüzsüz, yassı ve oldukça sert yapıda olan bu taşların sırt, boyun, bel, avuç içi, ayak parmak araları ve karın gibi vücudun belirli noktalarına yerleştirilmesi ile uygulanmaktadır.

Bu uygulamalarda volkanik lav taşları özellikle ısıyı iyi tuttuğu ve geç soğuduğu için tercih edilmekte salonumuzda masaj konusunda deneyimli masözler tarafından uygulanmaktadır. Özellikle kaslar üzerinde termoterapi etkisi sağlayan sıcak taşlar vasıtası ile vücuda nüfuz eden ısı kan dolaşımını hızlandırmakta ve dolayısı ile hücrelerin daha fazla oksijen ile temesa geçmesini sağlar bunun sonucunda da metabolizmanın hızlanmasını sağlamakta. d

aha detaylı bilgi almak için bizi arayınız.