Gündüz 10:30 Gece 24:00 0551 599 66 30

Shiatsu Masajı

Mercan Shiatsu Masajı Hizmeti

Parmakla bastırmak anlamına gelmekte olan masajın adı Shiatsu Masajıdır konumu kesin bir şekilde belirlenmiş olan noktalarda deriye sıkıca bastırarak hastalıkları sağaltma yöntemi olarakta bilinmektedir.

Bu chi’nin yaşam enerjisi meridyen adı verilen ve belirgin bir şekilde tanımlanmış kanallar vasıtası ile tüm vücutta aktığı teorisini temel almaktadır. 14 ana meridyen var; bunların her biri, yolu bağlantılı olduğu organın yakınından geçmese bile, vücudun belli başlı organlarından birinin veya bununla ilgili olan organ ve fonksiyonları etkilemektedir. Örneğin omuzdan başparmağa kadar inen Akciğer meridyeni, akciğerler, burun ve boğaz da dahil olmak üzere tüm solunum sistemi üzerinde etkilidir. Sağlıklı bir insanda enerji akışı kesintisiz ve iki zıt nitelik nilk ve yang arasında dengelidir. Yin, karanlık, soğuk ve pasif; yang ise aydınlık, sıcak ve aktiftir. Ana meridyenler çiftler halinde gruplanmaktadır, her birinde bir yin, bir de yang var.

Yin ile meridyenleri vücudun iç ya da ön yüzünde bulunmakta, enerji akışı yukarı yöndedir; yang meridyenleri ise dış ve arka tarafta yer alırler ve böylece chi aşağı doğru akmakta kalır. Bir meridyendeki enerji akışı kesintiye uğradığında ise bağlantılı olan organlarda doğru bir şekilde çalışmaz ve hastalıklar baş gösterebilir shiatsu masajı dr. tavsiyesinde yapılmalıdır.

masaj salonumuzda sertifikalı bayan masözlerimizden daha fazla bilgi almak için arayabilirsiniz salonumuzu masaj fiyatı ve sorularınız için çekinmeden arayınız.