Gündüz 10:30 Gece 24:00 0551 599 66 30

Aromaterapi Masajı

Mercan Aromaterapi Masajı Hizmeti

Şifalı ot ve çiçek yağlarıyla yapılan aromaterapi masajının bu özelliği ile masajda hem cildi beslemekte hem de kokunun şifa özelliği kullanılıyor olması önemlidir.

Klasik bir masaj tekniği ile tüm bedene sürülen yağlar önceden müşterilerimizin isteğine göre seçebilir. Zihinsel ve fiziksel yorgunlukta biberiye özü ile sinüzit ve nezlede okaliptüs yağı üst solunum yoları için iyi geldiği bilinmektedir. Aromaterapi masajı bitkisel Aroma yağları ile terapi uygulama yöntemi. Aromaterapide kullanılan yağlar, bitkilerin kök, çiçek, yaprak vs. bölümlerinden elde edilen saf uçucu bitkisel yağlardan oluşmaktadır.

Aromaterapi ile çok eskiye dayanan bir tedavi yöntemi olarakta bilinmektedir. Köklerini Hindistan ve Çin uygarlıklarında görebilirsiniz. Mısırlılar ise aroma yağlarını mumyalamada ve ayinlerde kullanmışlar. Aromaterapi daha sonra Mısırdan Yunan uygarlığına geçmiş ve oradan da tüm dünyaya dağılmıştır. Çok eski zamanlarda ise aromaterapi bir koruyucu hekimlik sistemi olarak kullanılmış olarak bilinmektedir ama dünyada ilaç sanayii başlayınca ve hazır ucuz ilaç elde edilince, zahmetli olan bu işlemden zamanla vazgeçilmiş ve aromaterapi devri kapanmıştır.

Şimdi yeni yüzyılda aramoterapi masajı uygulaması ile eski sistemlerde kullanılan şifalı bitkiler masaj ile birleşmiş bulunmaktadır. Mercan spa ve masaj salonu olarak istanbul avrupa yakasında masaj çeşitlerimizi deneyimli bayan masözler eşliğinde alabilirsiniz masaj fiyatlarımız ve detaylı bilgi için bizi arayınız.